Рачуноводство – Републичко такмичење 2012. – Врање

Републичко такмичење из предмета РАЧУНОВОДСТВО, одржано је 20. и 21. априла 2012. године у Врању. Учествовало је 28 школа.

Победник такмичења је Економско-трговинска школа из Крушевца.

Преузмите ранг листу такмичења: Racunovodstvo-Republicko takmicenje 2012-Vranje

Сарадња Економског факултета у Суботици и наше Заједнице

Ученицима огледних одељења средњих економских школа, Економски факултет у Суботици, ове школске године омогућава посебне погодности за упис основних академских студија.

Наиме, ученицима који на теоријском делу матурског испита остваре завидан успех, исти се признаје и вреднује као део пријемног испита.

Овом приликом се захваљујемо Економском факултету, Игору Бему директору Економске средње школе „Боса Милићевић“  и Драгомиру Миљићу директору Средње економске школе из Сомбора на постигнутом договору.

Преузмите саопштење Економског факултета у Суботици: Dopis direktorima srednjih skola

ЕКОНОМИЈАДА 2012.

Регионални сусрети економских школа, четврти по реду,  су били у Бања Луци у периоду од 20. до 22. априла 2012. године. На Економијади су ове године учествовале школе из Бања Луке, Београда (Прва економска школа), Сарајева, Тузле и Чачка (Економска школа). Поред дружења, упознавања са културним и историјским знаменитостима Бања Луке, размени искустава у образовању, одржан је и квиз знања за ученике.

Разговарало се о укључивању других школа у пројекат. Договорено је да домаћин следећих сусрета буде Тузла.

Подсећамо да су домаћини претходних ЕКОНОМИЈАДА били: Сарајево (2009), Београд (2010) и Чачак (2011).

Симулација судског процеса – Републичко такмичење 2012. – Ниш

Републичко такмичење из Симулације судског процеса одржано је 21. априла 2012. године у Правно-пословној школи у Нишу.

На такмичењу је учествовало 7 школа.

Екипни победник је Економска школа из Крагујевца.

Преузмите записник са такмичења: SIMULACIJA SUDSKOG PROCESA-Republicko takmicenje 2012-Nis

Куварство, посластичарство и услуживање са практичном наставом и агенцијско и хотелијерско пословање-Републичко такмичење 2012. – Нови Сад

Републичко такмичење из Куварства, посластичарства и услуживања са практичном наставом и агенцијско и хотелијерско пословање одржано је од 20. до 22. априла 2012. године у Новом Саду.

На такмичењу је учествовало 25 школа у 7 категорија.

Преузмите коначне ранг листе по категоријама:

KONOBAR – Republicko takmicenje 2012 – Novi Sad

KULINARSKI TEHNICAR – Republicko takmicenje 2012 – Novi Sad

KUVAR – Republicko takmicenje 2012 – Novi Sad

KUVAR-KULINARSKI TEHNICAR – Republicko takmicenje 2012 – Novi Sad

POSLASTICAR – Republicko takmicenje 2012 – Novi Sad

TURISTICKI TEHNICAR – Republicko takmicenje 2012 – Novi Sad

UGOSTITELJSKI TEHNICAR – Republicko takmicenje 2012 – Novi Sad

Преузмите тестове и кључеве тестова: Testovi i kljucevi-Novi Sad 2012

Предавања у НБС за ученике БС

У четвртак, 5. априла 2012. године у просторијама НБС у Београду, одржана су предавања за ученике Банкарског службеника из 7 школа у Србији.

Ученици су дошли из следећих градова: Суботице, Ниша, Ужица, Крагујевца, Чачка и Београда. Поред предавања, ученици су посетили Ковницу новца (ЗИН) у Топчидеру  и музеј НБС.

Овај догађај је резултат споразума наше Заједнице са ГД и НБС.

Трговинско пословање са практичном наставом – Републичко такмичење 2012. – Сомбор

Републичко такмичење из Трговинског пословања са практичном наставом одржано је 30. и 31. марта 2012. године у Сомбору. Учествовало је 13 школа.

Прво место освојила је Економско-трговинска школа из Пожаревца.

Преузмите коначну ранг листу (екипну и појединачну):

TRGOVINSKO POSLOVANJE SA PRAKTICNOM NASTAVOM – ekipno-Republicko takmicenje 2012 – Sombor

TRGOVINSKO POSLOVANJE SA PRAKTICNOM NASTAVOM – pojedinacno-Republicko takmicenje 2012 – Sombor

Састанак УО Заједнице – бр. 5

Пети састанак УО Заједнице одржан је у Првој економској школи у Београду 27. марта 2012. године. Састанку су присуствовали сви чланови УО.

Донети су следећи закључци:

1. Полагање матуре – теоријски део (тест)  биће одржано у уторак 12. јуна 2012. у 10 часова

2. Потребно је сачинити предлог Споразума између Заједнице и ГИЗ-а. Рок – средина маја, задужени – Миша Гавриловић и Драган Алексић.

3. Новац од Завода за издавање уџбеника ће бити ускоро уплаћен на рачун Заједнице – 160.000,00 РСД.

4. УО Заједнице иницира разговоре са ГИЗ-ом на тему да се ангажује консултантска кућа, да се по одласку ГИЗ-а умреже све интересне групе настале на њихову иницијативу.

5. Сарадња Заједнице са НБС и ГД функционише беспрекорно.

6. Друштво математичара Србије даће подршку Републичком такмичењу из математике које организује наша Заједница и МПН.

Пословна економија – Републичко такмичење 2012. – Панчево

Републичко такмичење из Пословне економије одржано је 30. марта 2012. године у Панчеву. Такмичење је одржано у једном дану по одлуци УО Заједнице и организатора. Разлог промени сатнице такмичења је блокада путева.

Учествовале су 32 школе.

Прво место је освојила Економско-трговинска школа из Бора.

Преузмите целокупну ранг листу:

POSLOVNA EKONOMIJA – Republicko takmicenje 2012 – Pancevo